CHIAJNA – BOTOȘANI 0-1. Elevii lui Liviu Ciobotariu tot mai aproape de PLAY-OFF

FC Botoșani urcă pe locul 7 dupa ce batut pe Concordia Chiajna cu scorul de 1-0, și este la doar două puncte de locurile de play-off.

Pentru echipa botosaneana a marcat Diego Fabbrini, unul dintre jucătorii doriţi de Gigi Becali la FCSB, si este la primul gol din Liga 1 în 2019, iar reuşita italianului de la FC Botoşani a fost una cu adevărat specială.

„Sunt bucuros că am reușit să câștigăm și am început cu dreptul noul an. Din păcate pentru noi am intrat ezitant în primele 10 minute. Apoi ne-am creat câteva ocazii de a marca. După pauză am marcat un gol spectaculos, pe tranziție, cu o combinație în viteză. Asta înseamnă că avem jucători
talentați. Vreau să îi felicit pentru modul în care tratat acest meci.

Chiajna e o echipă cu experiență. Am jucat ceea ce trebuia să jucat, i-am surprins în multe rânduri”, a declarat Liviu Ciobotariu