CSM Botosani – CS Politehnica Iasi 20-43

Echipa de handbal CSM Botosani a pierdut astazi pe teren propriu in fata lui Politehnica Iasi, scor 43-20 . Partida s-a disputat in Sala Polivalenta din Botosani .

Politehnica este una dintre echipele care se bat la promovare,iar iesenii conduceau la pauza cu 20-12 . CSM Botosani,o echipa fara experienta nu a prea contat in repriza secunda in care a inscris doar de 8 ori . Scorul final, 43-20 pentru Politehnica Iasi . La meci au asistat aproximativ 150 de spectatori .\

In prima repriza baietii nostri s-au descurcat onorabil , echilbrand jocul in unele momente,sa nu uitam totusi ca Politehnica Iasi si-a propus ca obiectiv promovarea avand lotul cel mai omogen si valoros din aceasta serie a diviziei A . Noi le multumim suporterilor si -i asteptam la meciul cu LPS Piatra Neamt cand ne dorim cu ardoare victoria,a declarat presedintele Catalin Stoleru .