Sunset Sunset: 18:36

Ultimele Știri

Derby-ul Moldovei: FC Botoșani – Poli Iași 4-0

30 august 2020 | Sport

Seria meciurilor cu victorie continuă pentru FC Botoșani. Astăzi în derbiul moldovei echipa lui Marius Croitoru a învins pe Poli Iași cu un scor tranșant de 4-0(0-0), la pauză. Golurile botosanenilor au fost marcate de Keyta în minutul 68, după o combinație cu Ofosu, Dugandzic a reușit o „dublă”, în minutele 83 și 88, iar golul cu numărul patru i-a aparținut lui Ofosu, în minutul 84.

Astfel botosanenii adună maximum de puncte după primele două etape din sezonul competițional 2020-2021.

Echipele de start:

FC Botosani: Pap – Harut, Chindris, Seroni, Holzmann – Florescu, Jonathan Rodriguez – Roman, Cimpanu, Ofosu – Dugandzic

Rezerve: Hankic, Patache, Tiganasu, Plamada, Croitoru, Babunski, Cascini, Keyta, Ashkovski

Poli Iasi: Axinte – Rodny Lopes, Mihalache, Ciobanu, Onea – Vanzo, De Iriondo, Passaglia – Soares, Cristea, Popadiuc