Sunset Sunset: 19:15

Ultimele Știri

FC BOTOȘANI – CHINDIA 0-2. FC Botoșani pierde trei puncte pe teren propriu

4 octombrie 2020 | Sport

FC Botoșani a pierdut pe teren propriu cu Chindia Târgoviște, scor 0-2, după un meci in care au avut loc si două eliminări.

Duelul a fost echilibrat în primele 25 de minute, înainte ca Andrei Chindiș să vadă cartonașul roșu.Egalitatea numerică a fost restabilită în minutul 57, Paul Iacob văzând cartonașul roșu din partea arbitrului Iulian Călin după un presupus fault la Patache. Oaspeții au deschis scorul în minutul 72 prin Vadim Rață, care a recuperat o minge de la Șeroni, a luat o acțiune pe cont propriu și a șutat cu stângul direct în poarta lui Hankic. Berisha a stabilit scorul final, dintr-un penalty obținut de același Neguț.

„Orice meci este greu. Chiar dacă nu am reușit să ne întoarcem de la Sibiu cu punct sau puncte… asta e viața în fotbal. Va fi un meci greu, ținând cont de rezultatele pe care le-au avut în ultima perioadă. Nu știu exact cum ar aborda meciul cu noi. Pe mine mă interesează victoria”, a declarat Croitoru, la finalul meciului.

Echipele de start:

Botosani: Hankic – Patache, Chindris, Seroni, Harut – Jonathan, Rodriguez, Ongenda – Ofosu, Ashkovski, Keyta – Roman
Antrenor: Marius Croitoru

Chindia: Aioani – Capusa, Pitian, Iacob, Dinu – Negut, Dulca, Rata, Yameogo – Popa, Florea
Antrenor: Emil Sandoi