Sunset Sunset: 19:09

Ultimele Știri

FC Botoșani: Înfrângere pe teren propriu de la ultima clasată

14 ianuarie 2021 | Sport

FC BOTOȘANI-FC ARGEȘ 0-1. Acesta este scorul după 90 de minute de joc obținut de echipa botoșăneană, pe teren propriu. FC Argeș s-a impus în față echipei lui Croitoru prin golul marcat de Sylvain Deslandes, în al doilea minut al prelungirilor.

”90 de minute ei au fost egali cu noi, am avut o posesie bună, dar fără ocazii foarte mari. S-a dat un gol pe final când nu se așteptau nici ei.

Echipa noastră a jucat bine, o aprecia toată lumea, dar acum nu ne ridicăm în fiecare meci la nivelul dorit”, a declarat secundul Mihai Ciobanu, în absența principalului Marius Croitoru, suspendat.

Acum sperăm la 3 puncte în derby-ul Moldovei cu Poli Iași. Vom crește în joc, avem jucători cu reală calitate, azi nu ne-a ieșit, se mai întâmplă,” a mai adăugat secundul Mihai Ciobanu.