Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 05:05
Sunset Sunset: 19:16

Ultimele Știri

FCSB – FC Botoșani 1-1. Marius Croitoru: „Am venit aici să câștigăm. Din păcate, băieții s-au speriat în primele 15 minute”

4 iulie 2020 | Sport

FCSB și Botoșani au remizat, scor 1-1, și rămân la egalitate de puncte, 28. Florinel Coman și Țigănașu au marcat golurile partidei.
Marius Croitoru, antrenorul celor de la FC Botoșani, s-a declarat dezamăgit de faptul că echipa sa nu a obținut mai mult contra FCSB și speră că roș-albaștrii vor cuceri Cupa României.

Am venit aici să câștigăm. Din păcate, băieții s-au speriat în primele 15 minute. Au avut prea mult respect față de FCSB și acest lucru s-a văzut pe tabelă. Nu înțeleg respectul, din punctul meu de vedere FCSB nu este cu nimic mai presus decât noi. Am arătat prea mult respect, după care nu am mai avut forță. Se vede că încă suferim din punct de vedere al prospețimii. Nu este nimeni de vină, asta este situația”, a declarat Marius Croitoru, antrenorul botosanenilor.

Etapa viitoare FC Botosani va intalni pe teren propriu echipa Astra .

FCSB: An. Vlad – V. Crețu, Miron, I. Cristea, Panțîru – D. Olaru, Ov. Popescu, Fl. Tănase – Man, Ad. Petre, Fl. Coman
Rezerve: R. Udrea – Moruțan, Vînă, C. Dumitru, Perianu, Pantea, Pandele, Istrate, Ad. Niță Antrenor: Bogdan Vintilă

FC Botoșani: Ed. Pap – Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – Papa, Ed. Florescu – Keyta, Babunski, Askhovski – Dugandzic
Rezerve: Hankic – Carlone, Patache, Cîmpanu, Ebenhofer, Holzmann, Fili, D. Croitoru Antrenor: Marius Croitoru