Sunset Sunset: 19:08

Ultimele Știri

FCSB – FC BOTOȘANI 2-1. Elevii lui Croitoru pierd meciul după o gafă de portar

18 aprilie 2021 | Sport

FCSB a trecut cu emoții de FC Botoșani în prima etapă din play-off, scor 2-1, și e din nou lider. Botosanenii au înscris primii, dar echipa lui Toni Petrea a dat două goluri în 4 minute.

Meciul a început cu ocazia lui Oaidă, însă cei care au marcat au fost elevii lui Croitoru, după ce Ashkovski a făcut o cursă de aproape 70 de metri și a deschis scorul. Până la pauză, Tănase a ratat și el o șansă mare, iar în debutul părții secunde tot el a tras în plasa laterală.

FCSB a început în forță a două repriză, punând presiune pe Botoșani, iar Octavian Popescu a restabilit egalitatea cu o execuție de excepție, de la marginea careului.
Panțîru a adus-o în avantaj pe FCSB în meciul cu FC Botoșani, scor final 2-1, după o gafă imensă comisă de portarul moldovenilor, Eduard Pap.