Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 05:05
Sunset Sunset: 19:16

Ultimele Știri

Un dus foarte rece pentru „revelatia” Campionatului. Pandurii Tg. Jiu – FC Botosani: 6-1.

21 octombrie 2013 | Fotbal, Sport

fc botosani 1Pandurii Tg. Jiu s-a impus clar in fata celor de la Botosani, scor 6-1. Cu aceasta victorie, gorjenii i-au depasit in clasament pe moldoveni, acumuland 20 de puncte. Gorjenii au rezolvat meciul inca din prima repriza. Matulevicius a deschis scorul cu latul din 7 metri, iar in minutul 43 Breeveld a majorat diferenta cu o lovitura de cap. In prelungirile primei parti, Eric a dus scorul la 3-0 din penalty.
Iar dezastrul pentru oaspeti a continuat. La 4 minute de la reluare, Eric a reusit „dubla” cu un sut spectaculos. Dominarea gazdelor s-a prelungit, dar cei de la Botosani au inscris pe contraatac, prin Vasvari. Alex a semnat umilinta, 6-1, printr-o „dubla”.
Pentru echipa lui Pustai urmeaza meciul cu Fiorentina, de joi, din grupele Europa League.