Sunset Sunset: 19:06

Ultimele Știri

UNIVERSITATEA CRAIOVA – FC BOTOȘANI 1-2. Spectacol făcut de botoșăneni în BĂNIE

1 august 2021 | Sport

FC Botoșani a învins în BĂNIE pe Universitatea Craiova cu scorul de 2-1, într-un mecidinetapa a treia aLIGII 1, și a urcat pe locul 3 în clasamentul general.

Oltenii au deschis scorul în minutul 40 dintr-o faza de atac, printr-un șut plasat la colțul lung, fără șanse pentru Pap.
Elevii lui Croitoru au revenit după pauză mai motivați și au reușit să egaleze în minutul 49 prin Ongenda, cu un șut plasatdin întoarcere. Diferentala 2-1, a fost făcută de către Enriko Papa în minutul 53, în urmă unei execuții din foarfecă.

Astfel, după cele 90 de minute+6 , elevii lui Croitoru obțin trei puncte valoroase pe terenul Universității Craiova, echipa aflată sub comanda proaspătului antrenor Laurențiu Reghecampf.

CS Universitatea Craiova – FC Botoșani, echipe de start:

CSU CRAIOVA: Lazar – Vlădoiu, Bălașa, Constantin, Bancu – Vînă, Mateiu, Nistor – Gustavo, Koljic, Baiaram
REZERVE: Pigliacelli, Mitran, Vătăjelu, Căpățînă, Screciu, Cîmpanu, Markovic, Fedele, Ofosu
ABSENȚI: Conte, Papp, A. Ivan (accidentați)
ANTRENOR: Laurențiu Reghecampf

FC BOTOȘANI: Pap – Braun, Racovițan, Șeroni, Țigănașu – Chindriș, Edjouma – Papa, Ongenda, Florescu – Roman
REZERVE: Contra, D. Croitoru, Dragu, Fili, Kage, Patache, Petkovski, Remacle, Sila
ANTRENOR: Marius Croitoru

Au marcat: Gustavo 40 / Ongenda 49, Papa 53