Sunset Sunset: 19:06

Ultimele Știri

CIOBOTARIU: „O seară tristă, din păcate pentru noi continuăm seria negativă rezultatelor”

1 aprilie 2019 | Fotbal, Sport

FC Botoșani a pierdut cu Dunărea Călărași pe teren propriu, scor 1-2 (Buș 7 / Iancu 33, Ammari 57 si continua, astfel, seria rezultatelor proaste.

Laurențiu Buș a deschis scorul pentru Botoșani în minutul 7. Șutul său de la peste 20 de metri a fost deviat de un adversar, iar mingea l-a păcălit pe Straton.

În minutul 33, Gabi Iancu a executat excelent o lovitură liberă din unghi. A înscris direct din fază fixă și a confirmat forma bună pe care o traversează.

Lovitura de grație a picat în minutul 57, când, după o bâlbâială în careul gazdelor, mingea a ajuns la Luchin, acesta l-a servit pe Najib Ammari, iar șutul atacantului n-a putut fi apărat de Pap.

Botoșani a intrat și ea în hora retrogradării. S-a complicat play-out-ul pentru foarte multe echipe.

VEZI jucatorii care au evoluat la ambele echipe:

Botoșani: Pap – Patache, Miron, Burcă, Holzmann – Karaboue, J. Rodriguez – L. Buș, L. Fulop, Golofca – M. Roman
Rezerve: Fraisl, Pițian, Papa, Oaidă, Fabbrini, Soleidis, Ongenda
Antrenor: L. Ciobotariu

Dunărea Călărași: Straton – G. Enache, Dobrosavlevici, Luchin, G. Mendy – Souda, Simion, Ben Djemia, Honciu – G. Iancu, Ammari
Rezerve: Calancea, Henderson, St. Filip, D. Benzar, Mediop, Mapuku, Keyta
Antrenor: D. Alexa