Sunset Sunset: 19:56

Ultimele Știri

Debrecen VSC – FC Botoşani, scor 1-1

19 ianuarie 2014 | Fotbal, Sport

amicalFormaţia FC Botoşani a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), partida amicală disputată  în Ungaria, în compania formaţiei Debrecen VSC. Gazdele au deschis scorul în minutul 15, prin Kulcsar, în timp ce pentru botoşăneni a înscris Cârjan, în minutul 77. Antrenorul Leo Grozavu a început partida cu formula: Curileac – Patache, Tincu, Plămadă, Axinte – Fulop, Puri, Croitoru, Dinga – Hadnagy, Vertelis. În partea secundă, pentru botoşăneni au jucat: Lazar – C. Dinu, Poverlovici, Ursu, Jardan – Dangi, Vaşvari, Vraciu, Codoban – Cârjan, Vertelis. În primul meci amical disputat în această iarnă, FC Botoşani a învins echipa de Liga a IV-a, Luceafărul II Oradea, cu scorul de 5-1. Botoşănenii vor susţine următorul meci amical din cadrul stagiului de pregătire de la Băile Felix, miercuri, în compania formaţiei Olimpia Satu Mare.