Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 05:05
Sunset Sunset: 19:16

Ultimele Știri

FC Botoșani a mai bifat o ÎNFRÂNGERE. A fost învinsă în „16-imile” Cupei României

25 septembrie 2018 | Fotbal, Sport

FC Voluntari a eliminat-o azi pe FC Botoșani în „16-imile” Cupei României, 2-1, după un meci încins, cu două eliminări.

Botoșaniul a avut doar o scurtă perioadă de joc mai bun, chiar în debutul reprizei secunde, cu gol și ocazie Chitoșcă. Însă eliminarea gratuită acordată lui Piftor, omul cu assist-ul la golul de 2-1, plus cele două „galbene” încasate de căpitanul Miron, cel mai slab om de pe teren, au tranșat învingătoarea încă din minutul 54. Două cartonașe roșii venite în numai 4 minute!

Nu fără emoții. Pentru că botosanenii au mai respirat, totuși, în ultimele 15 minute. Și au atacat! Însă fără șanse de a marca. Voluntariul a profitat de oamenii în plus și s-a calificat în optimi.