Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 05:16
Sunset Sunset: 19:08

Ultimele Știri

FCSB – FC Botoșani 2-2. Punct prețios obținut de elevii lui Costel Enache, în deplasare, pe terenul lui FCSB

3 septembrie 2018 | Fotbal, Sport

FC Botoșani a iesit cu un punct pretios dupa partida cu FCSB, scor la final 2-2.
Golurile au fost marcate pentru botosaneni de Enriko Papa in minutul 43 si de Mihai Roman II in minutul 75.

Pentru FC Botoşani a fost al cincilea egal din acest campionat, în care moldovenii au o singură victorie, în etapa a doua. FCSB venea după patru victorii consecutive şi a ratat şansa de a se desprinde în fruntea clasamentului.

FC Botoșani e pe 10, cu 8 puncte, dar rămâne fără victorie în ultimele 5 meciuri din Liga 1.

Echipele de start:

FCSB: Vlad – Jakolis, Planic, Nedelcu, Morais – Pintilii, Zlatinski – D. Man, Rusescu, Coman – Gnohere
Rezerve: Ducan, Bălașa, Filip, Moruțan, M. Roman I, Al. Stan, Teixeira
Antrenor: Nicolae Dică

FC Botoșani: Ed. Pap – Patache, Pițian, Burcă, Soiledis – Oaidă, Rodriguez – Golofca, Enriko Papa, Chitoșcă – M. Roman II
Rezerve: Fraisl, Brekalo, Chindriș, Corban, Florescu, Ongenda, Piftor
Antrenor: Costel Enache

Arbitru: Horațiu Feșnic / A1: Valentin Avram / A2: Alexandru Cerei / Observator: Sorin Boca