Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 05:03
Sunset Sunset: 19:18

Ultimele Știri

FC BOTOȘANI – GAZ METAN MEDIAȘ 1-1. Egal obtinut cu mari emoții de elevii lui Croitoru, în fața propriilor suporteri

3 august 2019 | Sport

În etapa a IV-a LIGII 1, FC Botoșani reușește cu mari emoții, pe un teren îngreunat din cauza ploii, doar un egal în fațapropriilor suporteri.
Fără Edi Iordănescu pe bancă, medieșenii au avut un start de meci consistent, încununat cu golul din minutul 19 al lui Marius Constantin. În repriză secundă, elevii lui Marius Croitoru au alergat cu disperare după egalare. FC Botoșani a dominat autoritar a două repriză, astfel egalarea venind în minutul 83 prin golul marcat de Eduard Florescu.

După primele patru etape a LIGII 1, FC Botoșani ocupă locul 3, cu 8 puncte.

Echipele de start:

FC Botoşani: Pap – Patache, Miron, Chindriş, Ţigănaşu – Rodriguez, Papa – Ofosu, Ongenda, Ashkovski – Andronic
Rezerve: Hankic, Holzmann, Ebenhofer, Florescu, Cimpanu, Piţian, Golofca

Gaz Metan: Pleşca – Pleaşcă, Constantin, Popa, Velisar – Droppa, Larie, Fofana – Chamed, Buş, Olaru
Rezerve: Batista, Sanoh, Ely Fernandes, Trif, Drăghici, Cardoso, Romeo