Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 05:02
Sunset Sunset: 19:19

Ultimele Știri

FC BOTOȘANI – POLI IAȘI 2-1. Echipa lui Marius Croitoru intră de pe locul 3 în play-off!

24 februarie 2020 | Sport

FC Botoșani – Poli Iași a fost ultimul meci din sezonul regulat. Până la pauză, cei care au marcat au fost ieșenii, după o execuție de senzație a lui Omoh.
Botoșănenii au egalat în minutul al doilea din repriza secundă, prin rezerva Keyta, iar 7 minute mai târziu, au preluat conducerea prin Dugandzic. Astfel, dupa cele 90 de minute (+3), scorul pe tabela de marcaj arata 2-1 pentru Botosani.

Echipele de start:

Botoșani: Hankic – Haruț, Chindriș, Șeroni, Țigănașu – E. Papa, J. Rodriguez – Ashkovski, Ebenhofer, Ofosu – Dugandzic
Rezerve: E. Pap – Patache, Florescu, Keyta, Holzmann, Cascini, Carlone
Antrenor: Marius Croitoru

Poli Iași: Rusu – Grădinaru, Klimavicius, Mihalache, Șerban – Platini, De Iriondo, Passaglia, Horșia – Omoh, A. Cristea
Rezerve: Axinte, Onea, Longher, Breeveld, Fomba, Habibou, Chacana
Antrenor: Mircea Rednic