Sunset Sunset: 19:18

Ultimele Știri

FC Botoșani – Universitatea Craiova 0-1. Botosanenii părăsesc Cupei României!

11 februarie 2021 | Sport

FC Botoșani a părăsit Cupa României după 0-1 cu U Craiova, meci disputat pe teren propriu, pe un teren afectat de ninsoare, la -4 grade Celsius și un vânt puternic.
Terenul a îngreunat mult intențiile de construcție ale ambelor echipe, iar ocaziile iscate de-a lungul partidei au survenit, în genere, în urmă unor faze fixe. În minutul 1, Andrei Ivan obținea un penalty, iar lovitură de la 11 metri a fost transformată de Alex Cicâldău (min.’3).
Așadar, oltenii s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României. Trupa din Bănie, singură din play-off care rămâne în competiție.

Dunărea Călărași, Petrolul, Chindia, Universitatea Cluj și Dinamo sunt echipele calificate, până acum, în sferturile Cupei României.

FC Botoșani – Craiova. Echipele de start

FC Botoșani: E. Pap – Braun, Chindriș, Șeroni, Holzmann – Florescu, Rodriguez – Papa, Ashkovski, D. Croitoru – Fili
Rezerve: Hankic, Plămadă, Țigănașu, Târșa, Tîrcoveanu, Ongenda, M. Roman, Keyta, Al Mawas
Antrenor: Marius Croitoru

CS Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Bălașa, M. Constantin, Bancu – Bic, Mateiu, Cicâldău – Cîmpanu, Ivan, Baiaram
Rezerve: L. Popescu, Vlădoiu, Papp, V. Constantin, Nistor, Căpățînă, Bărbuț, Tudorie, Mamut
Antrenor: Marinos Ouzounidis